Rozmanitá doporučení

Netflix seriálové tipy

Patřím mezi ten typ lidí, kteří milují sledování seriálů, filmů i dokumentů. Když objevím něco zajímavého, jsem schopná být u té prokleté obrazovky pečená vařená, což samozřejmě není dobře, ale někteří z vás mi jistě potvrdí, že když objevíte něco vážně skvělého, chytlavého a unikátního, je to sakra těžký boj, nepustit si další díl. Dříve jsem používala skvělou aplikaci TV Time, kde jste si odklikávali jednotlivé díly seriálů, na které jste zrovna koukali, takže se vám nemohlo stát, že když se náhodou na nějaký seriál delší dobu nekouknete, tak že zapomenete, u jakého dílu jste přestali. Zároveň jste v aplikaci mohli zjistit kdy vychází další díl či kdy bude nová série, mohli jste si zjistit základní informace o seriálu nebo se pustit do hojných diskuzí. A co víc, aplikace vám dokázala vypočítat, kolik času jste sledováním seriálů strávili. Už tehdy jsem tam měla popravdě přes celé dva měsíce, takže teď to musí být ještě víc. Brrr, z toho času mě trochu sakra hodně mrazí. Nicméně u většiny seriálů toho nelituji. Byly to zkrátka chvíle, kdy jsem potřebovala vypnout, odpočinout si a sledování seriálů mi toto odreagování dokázalo poskytnout.

Proto bych vám v tomto článku chtěla představit několik svých oblíbenců, které můžete najít na Netflixu. Kupa výborných seriálů se tam ovšem nenachází a tak pokud by se vám tento typ článku líbil, určitě bych se nebránila doporučení rozšířit i o takové seriály, nebo třeba i filmy, které najdete někde jinde než právě na zmiňovaném Netflixu.

Níže vybrané seriály nejsou nijak seřazené podle oblíbenosti, to bych prostě nedokázala 😀 Zároveň u nich neuvádím žádný detailní popis, spoilery ani nic takového. Zkrátka pár vět, které mě napadly jako první.

Netflix: Zabiják, který třímá meč, řídí se vlastními zákony a kterým společnost opovrhuje. Ani zaklínač ale nemůže porazit osud.

Seriálové ztvárnění literárního díla, které bylo přetvořeno i ve skvělou RPG hru, u které jsem strávila ne jednu hodinu. Jedná se žánr fantasy, který je ale mnohem více než to. Je to i drama a dobrodružství, kterého tam je vážně nespočet. Seriál má skvělý příběh, skvělé herce a skvělou akci. Knihy jsem nečetla, tudíž z tohoto hlediska porovnávat nemohu.

Netflix: Jako děti byli superhrdinové. Teď jsou super-nefuknční. A mají osm dní na to, aby odvrátili konec světa.

Od tohoto seriálu jsme s přítelem popravdě neměli moc velké očekávání. Pustili jsme si první díl zkrátka proto, že jsme nevěděli co jiného. Ale chytlo nás to až tak, že jsme byli nakonec smutný z toho, když jsme to dokoukali. Podle mě je to skvělé odreagování se skvělým humorem a soundtrackem.

Netflix: Temnota. Poruchy. Smutek – a spousta duchů. Některé domy zkrátka nejsou k bydlení.

První série Hounting of. Ačkoliv jsem měla trochu více očekávání co se hororové stránky týče, seriál mě velmi bavil. Jednalo se o zajímavý příběh, který vás držel v příjemném napětí po celou dobu.

Netflix: Vítejte na naprosto úžasném sádle plném nepřístupných míst a prokletých bytostí uvězněných v ledovém sevření vzteku.

Druhý série již výše zmíněného Hountif of. Jiný příběh, ovšem stejně zajímavý jako ten první. Má velmi pomalý nájezd, ale pak to je jedna bomba za druhou.

Netflix: Tihle kluci mají přehled o vědě a superhrdinech. O vztazích už moc ne. Jejich praktická sousedka je má hodně co učit.

Seriál, který nikdy neomrzí, ani když na něj koukat stále dokola. Vážně, já ani nevím, po kolikáté na to znovu momentálně v televizi koukám. Miluji ten příběh, postavy, humor… a nebudu lhát, u posledního dílu jsem bulela jak želva! Přeci jenom, seriál má neuvěřitelných 12 řad, takže nás provázel několik let. To je potom nemožné, aby člověku tento seriál nepřirostl k srdci.

Netflix: Důkazy mohl někdo podstrčit. Podežrelý mohl být zastrašován. Dva muži za mřížemi bojují o život.

S přítelem jsme se do tohoto seriálu pustili na doporučení jeho kolegyně. První díl nás upřímně moc nechytnul, ale pak… je to prostě neskutečný příběh. Je to dokument o případu, u kterého ještě ani teď, v roce 2020 není jasno. Dostanete se přímo do soudních síní, uvidíte nahrávky z vyslýchaní, rozhovory s rodinou, policií… jednoho z toho mrazí, z toho, jak jsou zákony postavené, z korupce a hlavně z té největší otázky: Udělal to, nebo ne?

Netflix: Uhlazený svět budoucnosti skýtá příležitosti, o kterých se nám nesnilo, ale za cenu, ze které se stane noční můra.

Musím upřímně říct, že u některých z dílů tohoto seriálu mě až mrazilo. Každý díl se zaměřuje na jinou problematiku, přes politiku až po nebezpečné technologie. Donutí vás to zamyslet se nad vším, na co se zrovna daný díl soustředí. Sociální sítě, chování společnosti, již výše zmíněné technologie, všechno tam je. Je to podle mě jeden z těch seriálů, který by měl vidět každý.

Netflix: V malém městě plném hříchu a tajností se historie opakuje v děsivých podobách. Děje se to znova.

Dobře, připravte si velkou vyšetřovací tabuli jakou můžete vidět v kriminálkách se všemi červenými nitkami spojující vyvěšené fotografie a až teprve potom si zapněte tento seriál. I když občas často, nebude chápat co se tam zrovna sakra děje, seriál vás pohltí!

Netflix: Riskují miliony eur i své životy, ale pokud se akce devíti zlodějů podaří, půjde o největší loupež v dějinách.

Kdo by tento seriál neznal? Papírový dům se doslova prohnal internetem jako divoká bouře před několika měsíci. Musím říct, že u tohoto seriálu to chápu. Vážně mě to bavilo, všechny ty intriky, plány, unikátní charaktery postav… seriál vás skvěle dokáže držet v napětí, opravdu. Nikdy nevíte, jestli zrovna všechno jde podle plánu i když to vypadá, že jde naopak všechno do kopru.

Netflix: Vražedný anglický pouliční gang. Zkušený irský detektiv povolaný na jeho likvidaci. Poteče krev. 

Pokud se někdy budete dívat na Peaky Blinders nebo-li Gangy z Birminghamu tak povinně pouze v originále! Vážně, ten jejich přízvuk… ugh, nebudete litovat. Ačkoliv poslední série kvalitu ztrácely, stejně tento seriál musím doporučit.

Netflix: Anděl milosrdenství. Mistryně manipulace. Seznamte se – sestra Mildred Ratchedový, zrůda v rozkvětu. 

Nový seriál, který mě upoutal hlavně obsazením hlavní role. Sarah Paulson, naprosto úžasná herečka, která hrála i v American Horror Story. Seriál Ratched mě velmi bavil, ačkoliv chvílemi tam byly takové downside momenty. Nevím proč, ale seriály i filmy odehrávající se v psychiatrické léčebně mě zkrátka baví.

Netflix: Podivné úkazy. Státní tajemství. Neohrožené děti. A termná síla, která jedno městečko obrátí vzhůri nohama.

Další seriál, který asi není třeba představovat. Amerika, 80. léta, naprosto skvělá doba, alespoň co se filmů či seriálů týče. Budu se opakovat, ale co. Příběh, postavy, prostě to dohromady sedí a člověka to dokáže zaujmout.

•••

Zajímalo by mě, jestli jste nějaké výše zmíněné seriály viděli a líbili se vám? Popřípadě jestli máte také nějaké tipy skvělých seriálů? A zda byste tento typ článku ještě uvítali? 🙂

29 Comments

 • Pavlína

  Musím říct, že i když ten strávený čas u obrazovky je i u mě vysoký, někdy je to prostě nejideálnější způsob relaxace. Přeci jen u toho sledování seriálu tolik člověk nemusí namáhat mozek (pokud to není opravdu něco hodně vědeckého) a ještě se zasměje. Money Heist je opravdu dobrý seriál, já se na něj nejdříve nechtěla kouknout, ale když jsem ho otevřela, upřímně jsem nemohla přestat 😀 TBBT je za mě skvělá klasika a pro mě osobně seriál, který můžu vidět milionkrát 😀 Znám tu skoro většinu, až na The Witcher, Hounting of the Hill House a Hounting of the Bly manor. Možná se nechám inspirovat a na některý z nich kouknu jen co bude nějaká volná chvíle. Super nápad na článek a opravdu zajímavé seriály! 🙂

  • Natt

   Souhlasím! Je to zkrátka příjemné, zapnout si něco, co člověka baví či zajímá, schovat se pod deku a nedělat nic jiného.
   Jojo, taky jsme koukali na jednu epizodu za druhou, čekání na poslední sérii bylo naprosto úmorné! 😀 Určitě tři seriály které ti nejsou ještě známé doporučuji 🙂 Hounting of když se budeš chtít trošku bát a Witcher když budeš mít chuť na dobrodružství a akci. Děkuji mockrát, jsem ráda, že se líbilo 🙂

  • Maddie

   Hlasuji pro Stranger Things, Umbrella Academy, Black Mirror a Dark, který momentálně sleduji. Ten seriál mě úplně uchvátil – po dějové, ale zejména vizuální stránce. Jakožto art design student se v seriálech a filmech hodně zaměřuju právě jak vizuální část 😀 A Dark je v tomhle ohledu prostě boží!

 • Jana

  Black Mirror, Stranger Things a Záhadné sídlo Bly (to bylo mega hustý) mám zkouknuté 😀 Ještě jsem přemýšlela nad tou Umbrela Academy, protože to doporučuje snad každý 😀 A pokud si na ty hororový příběhy nebo tak… tak se hodně doporučuje seriál Mariane, na který chci taky začít koukat 🙂

  • Natt

   Za mě Umbrella Academy určitě doporučuji, je to takový lehčí a humorný seriál 🙂 Joo, na Mariane se také chystám! Doufám, že to bude skvělý 🙂

 • Smile Thess

  Některé mám taky ráda, i když u mě vede Lucifer a naštvaně hledím každý den a čekám druhou část páté série 😀 Ale super výběr, jediné co není moje gusto je TBBT, tomu jsem nikdy nepřišla na chuť.

 • Baryn

  Wicther se jim moc povedl a těším se na další sérii. Jen doufám, že se naučí trochu pracovat s tou herečkou, co hraje Triss, aby ji udělali aspoň trochu… no atraktivní, přece jen o i Geralt má mít aspoň jakýs takýs zájem. Zatím ji chudinku líčí a oblíkají tak, jako by měla být – Medojed to nazval trefně – cikánská tetka.
  Na Umbrella Academy už si delší dobu brousím zuby. Teď, když mi skončilo na nějaký ten čas The Boys, se na to asi konečně vrhnu. Díky za připomenutí. 🙂

  • Natt

   Taky jsem si říkala, snad se to po této stránce trošku zlepší, uvidíme. Každopádně se taky moc těším! 🙂
   Určitě se na to vrhni! 🙂

 • Denia

  Stranger Things je skvělý seriál, který jsme sledovali loňský podzim! 😀 Momentálně máme za sebou 1. díl Umbrella Academy a myslím, že u toho nějakou dobu zůstanem :). Z tvých tipů mě zaujal House of the Hill a Dark, takže třeba u některého z nich zakotvíme :).
  Jinak jsme před pár dny dokoukali Lucifera, ale přijde mi, že už se to trochu opakuje :). Dále můžu doporučit Riverdale s nádechem tajemna, skvělý The end of the funking world nebo na odlehčenou Sex education 😀 :).

  • Natt

   Myslím, že jak House of the Hill tak i Dark stojí za shlédnutí 🙂
   Děkuji za tipy, Lucifera už mám dlouho na seznamu a nad Sex education jsem také přemýšlela, právě jako takovou oddychovku… uvidíme 😀

 • Kett

  Já se přiznám, že jsem taky trochu šílenec do seriálů a jedu všechny možné žánry na Netflixu i z HBO. Koukám na ně online na netu, protože si neplatím ani Netflix ani HBO, ani jiné 🙂
  Z těch co jsi vyjmenovala mám mnohé moc ráda, takový Dark, nebo Haunting of, Teorie velkého třesku, Stranger Things, Money Heist, no jeden lepší než druhý. Také jsem se chystala na Ratcher, takže po Tvé recenci si ho dám na seznam hnedka za Chirurgy, které koukám teď. Podle mě když se to nepřehání naúkor jiných činností, tak to není závislost, já u toho trávím pár chvil jednou za čas jako odpočinek, ale ne hodiny denně 🙂

  • Natt

   Jsou to zkrátka skvělé seriály, fakt, kolik lidí je tu má rádo to jenom potvrzuje! 🙂 To máš pravdu, na úkor jiných činností to u mě většinou nebývá 😀

   • Kett

    Pak mi to přijde, že jsme zdravé ještě, že to nepřeháníme se seriály v nějakém nadpozemském počtu 🙂
    Je to dobrý relax a rozptýlení. 🙂
    To mám teda co dělat, takových dobrých tipů, nevím co dřív 🙂

 • Ann Taylor

  Znám jen Zaklínače a je to dobrý – ale prospěje mu přesný opak toho, co jsem udělala já. Nesledovat to najednou. Protože když jsem byla u nějakého šestého dílu, už to celkem mělo problém udržet mou pozornost.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.