Thoughts

Routines.

Není to zas tak dlouho, co jsem nebyla zrovna příznivcem rutin. Jsou přeci tak stejné, repetitivní, po čase až skoro mdlé a nudné. Pak jsme se ale v rámci předmětu Kinematografie anglicky mluvících zemí dívali na jeden film. Paterson. Těžké ho popsat. On je totiž vlastně skoro o ničem. Na první pohled, pokud na to koukáte jen tak bezmyšlenkovitě. Nic se tam neděje, žádná zápletka, žádné vyvrcholení. Je to film o rutině. Tak krásný film. Co víc, do filmu je zahrnutá i poezie, tak neobyčejným způsobem, že to nejde neocenit.

Po skončení tohoto filmu jsem si uvědomila, jak mám ty své rutiny ráda. Ranní rutiny, kdy se malátně zvedám z postele, mířím do koupelny, pak do kuchyně kde trávím pár minut s přítelem než co odejde do práce a pak si dělám skoro neměnící se snídani, sedám si na gauč a k jídlu si pustím nějaké video či podcast, následujícím krátkým úklidem a odchodem do práce. A i ty naše rutiny, s přítelem. Večerní rutiny, kdy si uvaříme skvělou večeři k nějakému filmu či seriálu, nebo si jen tak povídáme o tom, jaký jsme zrovna měli den v práci. Rutiny cvičení. Donutilo mě to se zamyslet i nad tak triviálním nákupem potravin. Je to naprosto obyčejné, naprosto bez přemýšlení, automatické, ale je to naše.

Samozřejmě, že přijdou i ty dny, kdy vám rutiny už polezou krkem a budete to potřebovat nějak obměnit, něco tam přidat, něco odebrat. Ale pak se i z toho stane nová rutina, nebo se vrátíte i k té původní. Jednou za čas je ale potřeba se zastavit a zkrátka to ocenit.

Zde vám rovnou přidávám odkaz na ČSFD, kdybyste měli zájem se na něj podívat. A zde odkaz na MALL.TV kde se na něj můžete podívat s anglickým dabingem a s českými titulkami (věřte mi, že s anglickým dabingem je to nejlepší). Takže pokud někdy budete mít náladu na obyčejný, klidný film, doporučuji právě tento.

Jak vnímáte rutiny vy?

6 Comments

 • Lu Wild

  Jsou rutiny, které mám ráda. To, když mě probudí přítel tím, jak se ke mě přitulí. Jak přijdu do práce a dám si čerstvou kávu. Jak chodím pravidelně na volejbal, tančit, … Ale je pravda, že jinak stereotyp nemusím. Když nad tím tak přemýšlím, tak krm těchto malých zvyků výše, žádný den nebo týden nemám úplně stejný. Když je každý den jako přes kopírák cítím se docela v pasti…

  • Natt

   Asi jako ve všem jiném i tady v tomhle musí být zahrnut ten balanc 🙂 Já sama bych se necítila úplně dobře, kdybych měla každý den stejný. Chtěla jsem jen pozdvihnout důležitost těch maličkostí, na které se třeba po týdnu co jsme je nemohli do našeho dne zařadit těšíme 🙂

 • doms

  Tiež som si myslela, že rutiny sú nudné. Ale práve rutiny sú dôležité na to, aby som život mohla žiť viac spontánne. Moje rutiny tiež pozostávajú len z tej rannej a večernej, popr. ako hovoríš, nákup a tak. Je to len o tom, že sa ráno dokážem čo najrýchlejšie vychystať vďaka tej istej rutine, a tak vyraziť do sveta o niečo skôr, nech ma čaká čokoľvek. A zese naopak, keď sa vrhnem do niečoho nového a nevypíli to práve najlepšie, v tom momente som len a len rada, že môžem prísť domov a spraviť si svoju jednoduchú rutinu. Neviem, či to dáva zmysel, čo som napísala, ale myslím, že rutina je tu na výváženie spontánnosti.

 • Kett

  Také jsem si myslela, že jsem hodně akční a mám ráda vybočování ze zaběhlých kolejí, ale někdy si řeknu, že je fajn, že mi ty moje denní rutiny zůstali a můžu je dělat. Někdy mám moc ráda změnu ale pak se zase vrátím ráda k tomu svému 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.