Thoughts

My way of being organized.

Tak to je on. Můj diář, bez kterého bych na všechno zapomínala, všude byla pozdě a celkově byla naprosto ztracená. Lehké zveličení samozřejmě, ale víceméně to tak je. Vždycky jsem byla diářová, jen mně žádný diář nevydržel moc dlouho (tak nějak podobně jako blogy). Baví mě si je uzpůsobovat vlastním potřebám a vymýšlet nejlepší způsoby zápisů různých věcí. Tento diář jsem si objednala z AliExpressu. Je malý, jednoduchý a šedý = ideál. Vlastně se jedná pouze o obal a vnitřek je zcela na vás. Což jsem přesně chtěla, protože na všech diářích v obchodech mě něco nevyhovuje. Nemají stránky jaké bych chtěla, rozložení měsíců, týdnů, dnů a tak podobně. Nemám ráda, když jsem tímto omezená a proto jsem se rozhodla koupit si pouze obal a vnitřek udělat tak, jak mi to bude vyhovovat. Nakoupila jsem si do něj i pár věcí, které můžete najít o něco níže. Na všechno vám sem přihodím i odkazy, kdybyste měli náhodou chuť si to objednat také.

S první, úvodní stránkou si člověk musí vždycky nejvíce pohrát! A jelikož jsem s tímto diářkem začala v září, volba „leaves are falling autumn is calling“ byla naprosto jasná. „Baby it’s cold outside“ bude asi úvodní stránkou v zimě.

Jako další stranu mám vždy celkový přehled měsíce, kam si zapisuji narozeniny, svátky, deadliny, akce a další různé věci. Takhle prázdný bývá zpravidla jen pár sekund po nakreslení 😀 Když je zkouškové období, svítí tak červeně, že mám kolikrát strach se na něj i podívat.

Škola zabírá další dvě stránky. Rozvrh, který si stále nepamatuji a pak úkoly, klasika.

To Do a To Buy listy jako další. Klasika, o které se asi není potřeba rozepisovat více. Musím se ale přiznat, že poslední dobou mám docela problémy věci hlavně v to do listu odškrtat. Zkrátka tam visí celou věčnost a já nějak teď nemám sílu na to je splnit. Co v takových situacích děláte vy?

Pro případy, kdy mě napadne nějaký námět na článek či cokoliv ohledně blogu, mám pár listovou sekci nattalk.

Prázdné a linkované papíry, objednané spolu s diářem. Naděrované přímo do tohoto diáře, takže skvělé!

A na závěr malé pouzdro, kam si můžete dát naprosto cokoliv.

A tohle už jsou věcičky, které mě při chvilkách diářování pomáhají. Washi tapes, sticky notes a ta věc na dělání dírek 😀 která je potřeba vždy na nový přehled měsíce nebo na To Do lístky, jelikož jsou jiné než ty objednané z Ali.

Protože diář někdy nestačí. Rozvrh, který můžu mít kdykoliv na očích a nemusím pro něj nikam listovat je potřeba. Stejně jako velký přehled měsíce. Vždy si takový kalendář dělám na nový rok sama podle toho, jak mi vyhovuje a podle toho, jak ho chci já. Myslím, že to byl rok 2017 nebo 2018, kdy jsem dávala na svůj bývalý blog kalendář pro čtenáře ke stažení. Měli byste o takový obyčejný kalendář také zájem na rok 2020? 🙂

 

• Diář, papíry linkované i prázdné a pouzdro > zde (já mám velikost A7, gray)

• Děrovačka > zde

• Washi Tapes už mám hrozně dlouho a tak přesně nevím od jakého prodejce jsem je objednávala, ale na Ali je jich vážně spousta.

 

Jak jste na tom vy? Máte také svůj diář? Jste bez něj také tak ztracení? 😀

6 Comments

 • Teri Glint

  Na diáře mám takový protip, letos jsem ho koupila až na Světu knihy asi za 20 Kč 🙂 Je to sice diář na půl roku, ale mám „štěstí“, že vždycky se mi na něj něco vylije, něčím se zašpiní a tak, takže více diářů v záloze se mi hodí.
  Jinak mám tolik nevyužitých sešitků, že bych si mohla zařídit menší papírnictví. Vždycky popíšu jen pár stránek :/

  • Natt

   Ty joo, za takovou cenu se jen tak nevidí. Většinou u nich mají ty ceny pěkně nastřelené. Taky jsem to tak dříve měla, udělala jsem si pár stránek, vydrželo mi to pár dní a pak konec. Asi si ještě nenašla úplně ten pravý jako já teď! 🙂

 • Pavlína

  Moc se mi líbí jak to máš dané dohromady. Že je tam opravdu všechno, co k organizování potřebuješ! Ze zkouškovým to mám stejně, už se mi to tam taky plní a vždycky mě to děsí :D. Máš nádherný diář! 🙂

  • Natt

   Moc děkuju! Je super, že když si na něco vzpomenu později tak není vůbec žádný problém to tam pak přidat 🙂 Zkouškový je prostě strašák! 😀

 • Keiji

  Já tohle diářování zbožňuju. Asi ještě víc, než ho vykonávám, ho mnohem radši sleduju u druhých. Nevím, mně to, jako mnoho jiných věcí, nikdy nevydrží moc dlouho. Jsem člověk s obrovským nadšením, které dokáže stejně rychle uhasnout. Proto se mi osvědčily diáře nedatované, které – když přestanu mít „diářovací období“, nebo na chvíli přejdu k poznámkám pouze v mobilu – nemusím vyhodit, ale můžu pokračovat s novým datem tam, kde jsem skončila. Je ale pravda, že zatím jsem nenašla ten perfektní, který by měl rozložení přesně tak, jak bych si přála. A na bulletjournaling, neustálé tvoření vlastních stránek, bych úplně neměla trpělivost. Právě ten výbuch nadšení, párkrát, ale pak už by se mi nechtělo, protože potřebuju mít všechno perfektní, tím pádem když cítím, že to nedokážu udělat dobře, nepustím se do toho vůbec. Není to dobrý přístup, ale změnit jsem se to pokusila tisíckrát a tisíckrát byla zklamaná, že dnes už mi přijde mnohem rozumnější se s tím smířit a naučit se najít cestičky, po kterých se i mně bude šlapat snadněji… (trochu mi to připomíná i princip, který jsem popsala v komentáři zanechaném dnes u té tvé rušné ulice…)

  • Natt

   Věř tomu nebo ne, ale máme to stejné. „Člověk s obrovským nadšením, které dokáže stejně rychle uhasnout.“ To jsi napsala naprosto skvěle a výstižně. U mě to funguje taky tak. Teď třeba to počáteční nadšení z diářování uhasíná a udržuju ho jen kvůli těm informacím, co bych jinak zapomněla a nijak zvlášť se to ho nesnažím vylepšit nebo tak. Ale vím, že to jednou zase přijde a to je na tomhle diáři to nejlepší, že můžeš kdykoliv začít znova a tak, jak je ti libo. Člověk si asi musí najít zlatou střední cestu… Nemít to odfláklé, zmatené, ale na druhou stranu ani tak přehnané jako některé stránky bulletjournalingu jsou. To máš pravdu, také mi to připomnělo.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.