Thoughts

Coffee Talk #4

Z minulého článku „Je to tam!“ už asi víte, že jsem úspěšně ukončila studium na Vysoké škole. Přibližně v únoru jsem se plně ponořila do psaní bakalářské práce a ke konci března po jejím dopsání jsem rovnou přeskočila na učení se ke státním závěrečným zkouškám – a to byla má priorita. Teď, když je to konečně za mnou, upřímně nevím, čím mám ty moje volné dny naplnit. Jako kdybych mohla konečně fungovat jako člověk. V klidu si sednout na balkón a číst? Vytáhnout tužky, barvy, papíry a kreslit? Zapnout Word a psát? Vytáhnout čistící prostředky a udělat pořádný deep clean? Zapnout si PS4 a ztratit se v herním světě? Vytáhnout paty z bytu a jít se projít? Fůůů, tolik možností bez omezení!

Ze stejného článku jste se mohli také dozvědět, že jsem se bohužel nedostala na magisterské studium na Karlovu Univerzitu, kam jsem se hlásila. Nicméně jsem se dostala na magisterské studium do Pardubic, kde jsem studovala i bakaláře. Bohužel. Ano, bohužel, a proč vlastně? Protože tam nechci. A proč jsem si tedy podávala přihlášku? Sama nevím. Nejhorší na tom je, že mě od toho odrazuje pouze pár předmětů. Nebo spíše dva profesoři, které ty předměty učí. Z každé dřívější zkoušky z jejich předmětů jsem mívala nervy pomalu větší než z celých státnic. Každý na jejich hodinách zažívá nepříjemné pocity méněcennosti a skoro až zostuzení. Slyšela jsem, že i jeden z jejich kolegů na ně jednou vyjel kvůli tomu jak jsou přísní a jak vysoké požadavky mají na své studenty… a hádejte, kdo odchází? Ten, co se zastal studentů. Takže se to nyní ve mě docela dost pere. Jít tam, nebo nejít?

Konečně jsem aktualizovala seznam přečtených knih, včetně prokliknutí se na jejich recenze. Už bylo také na čase! Rok 2020 jsem tam vůbec neměla, což jsem musela hned napravit, přeci jenom, jsme už za půlkou roku. Nicméně, za tento rok jsem četla spíše knihy do školy, ať už k bakalářské práci nebo ke státnicím, takže jich tam moc nepřibilo. Jsem ale nadšená z toho, že teď můžu konečně číst to, co vážně chci. A že na mě hned několik knih čeká! Ostatně, tento krátký seznam si můžete přečíst napravo v rádoby menu.

Po delší době jsem opět na pár dní zůstala doma u rodičů. Je to pro mě vždycky hrozně zvláštní, trávit čas ve svém pokoji, kde jsem dříve byla neustále a považovala jsem ho za své „safe place“. Když se ale dívám zpátky, byl spíše opak. Zavírala jsem se v něm před světem a prožívala tam své nejtemnější chvíle. Když se tam teď po delší době takhle vrátím, ze skoro každého předmětu to na mě všechno dýchá. Je to takové bittersweet. Na jednu stranu je mi z toho smutno – z toho, že jsem takovým způsobem žila po dlouhých sedm let mého života, ale na druhou stranu jsem ráda a vděčná za to, že už to tak není a že jsem si vybojovala tu svou cestu ven.

Nakonec něco na odlehčení! S přítelem už dlouho polemizujeme nad tím, co bychom chtěli zkusit vypěstovat na balkóně. Hledáme vhodný samozavlažovací květináč a vhodné bylinky. Od mého taťky už máme mátu a dále bychom chtěli bazalku, pažitku, tymián a rozmarýn. Nemáte někdo zkušenosti s pěstováním takových bylinek na balkóně a případně i nějaké tipy? Nebo doporučení na ještě nějaké super bylinky? 😀

 

 

 

 

5 Comments

 • Teri Glint

  Naty, avokádo sice není bylinka, ale neuvažovala jsi o tom, že bys ho zkusila vypěstovat :o? To je tak jediné, co mě napadlo, že bys ještě mohla zkusit 🙂 Jinak úplně znám ten pocit, když dlouho děláš jednu činnost a nic dalšího nestíháš a pak když už můžeš dělat vlastně cokoli tak chvíli trvá, než se do něčeho dáš.

  • Natt

   To jsem uvažovala a plánuji to! Jen ho budu pěstovat doma a ne právě na balkóně. Už jsem to jednou dokonce zkoušela, ale pohořela jsem hned na začátku – při propichování pecky 😀 tak snad to příště vyjde!

 • Keiji

  Ještě jednou ti moc gratuluji k uzavření jedné kapitoly a budu doufat, že otevření té nové bude vůbec to nejlepší, jaké může být. 🙂 Každopádně pokud nemáš jinou možnost, než tu pardubickou, o které jsi napsala, pak asi nic neztratíš, když to zkusíš, ne?
  Se svým volným časem nalož moudře, taková období netrvají dlouho 😀 ovšem moc dobře znám tu rozhodovací paralýzu, když člověk najednou může všechno a vlastně tak neví, co dřív. 😀 Osobně bych teď taky ráda poprosila malinko volného času, poslední půlrok byl dost šílený, ale vím, že vyhlídky nejsou o nic klidnější. Vlastně už je půlka 2020, jak jsi zmínila, a já si to vůbec neuvědomuju, jak mi ty dny utíkají mezi prsty.
  Co se týče těch bylinek, máta je v podstatě plevel, ta by ti měla přežít všechno a růst a růst. 😀 Minulý rok jsem si nasadila bazalku, tymián i rozmarýn, ze semínek (to nedělej), čekala jsem fakt dlouho než vyklíčí a potom povyrostou, bazalka a tymián rostli jako diví a z rozmarýnu vzešla jen jedna větvička. 😀 Měla jsem je všechny v jednom truhlíku a snesli se, všechny potřebují trochu sušší podmínky (takže určitě nepřelívat), ale tymián se rozjel a všechny tam pak utlačoval. Pažitka mi ze semínek taky vždycky vzešla, ale trvá hrozně dlouho než zesílí, takže celkově bych ti všechno doporučila pořídit už lehce rozjeté. 🙂 Mě vždycky na začátku jara všude lákají ty pytlíky se semínky a neodolám, no a pak čekám a čekám a než můžu ty bylinky používat, je podzim. 😀
  Takže ti přeji, při téhle své krátké prokrastinační zastávce :D, ať si užiješ zasloužené období volnosti, vychutnej si ho dosyta a čti co tě baví a budu doufat, že ať uděláš jakékoliv rozhodnutí, povede to dobrým směrem pro tebe. 🙂 ♥

  • Natt

   Hned jakmile jsem viděla tvou přezdívku, tak mi srdíčko poskočilo radostí! Mockrát ti děkuji za tvůj typicky dlouhý a krásný komentář, který mi – nebudu lhát – tak moc chyběl! 😀 A ještě jednou ti i děkuji za gratulaci. Upřímně nevím, spíš to asi zkoušet nebudu a půjdu zkusit své štěstí do pracovní sféry. Vím, že ta škola by mi nedělala dobře a ten titul bych pak k práci beztak nevyužila.
   Já vím, já vím, proto to je o tolik těžší když vím, že si to dlouho užívat nebudu! 😀 Ale už je to lepší, přijde mi, že se dostávám trochu více k sobě samé 🙂 To se ti vůbec nedivím, museli jste mít s projektem kafedymcz velkou práci a držím vám palce i nadále, ať se to pořádně rozjede 🙂
   Děkuji za všechny tipy! Velký květináč už máme objednaný, takže zbývá jen nakoupit všechny bylinky (ne ze semínek! :D) a zasadit a… no, doufat 😀 Já mám trochu starost jak to bude v hodně deštivých dnech, ale to se snad zvládne 🙂
   Děkuju, děkuju, děkuju za vše. Doufám, že se máš také nádherně a přeji ti to samé ♥

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.