Thoughts

2020 & 2021

Nový rok sebou vždy přináší vlnu nostalgie a zároveň i nové motivace. Instagram se mi plní vzpomínkami a předsevzetími lidí, které sleduji, což mě donutilo se nad tím vším taky trochu zamyslet a zjistila jsem, že… už to tak moc nehrotím. Nevím proč. Nový rok pro mě dřív býval důležitý, představoval ten toužebný nový začátek, zanechání starého za sebou a tak podobně. Ale teď už tak moc ne. Musela jsem se dokonce i nutit zamyslet se nad uplynulým rokem 2020 a přemýšlenet o roku 2021.

Rok 2020 mi toho hodně vzal, ale i hodně dal. Ostatně tak, jako každý rok. Vzal mi našeho rodinného čtyřnohého přítele, který s námi trávil krásných 13 let. Dal mi zdravou neteřinku. Úspěšně jsem dokončila vysokou školu a sehnala si skvělou práci. Vzal mi možnost trávit více času s rodinou, a s přítelem nám dal nového čtyřnohého parťáka do života.

Stejně jako spousty ostatních jsem i já vzala do ruky mobil a brouzdala v galerii. Našla jsem pár vzpomínek, se kterými bych se s vámi také chtěla podělit. A u slov zvýrazněných tučně se můžete prokliknout na článek, který s tím nějak bude souviset 🙂

První polovina roku byla rozhodně zasvěcená učení se na státnice prakticky za každé okolnosti a dokončování bakalářské práce. Seděla jsem u toho pečená vařená, ale naštěstí se to nakonec vyplatilo. Státnice i bakalářka na téma The Role of Children in Stephen King’s Books úspěšně za B, což považuji za velký úspěch.

Kdyby nebylo cvičení, asi bych se zbláznila. Vytvořila jsem si návyk, že jsem ráno pokaždé cvičila, než co jsem nadobro zasedla k učení a tento skvělý návyk mě naštěstí vydržel i do teď, i když už ne v takové intenzitě.

Rok 2020 byl taky hodně hrací. Od učení jsem se občas potřebovala pořádně odreagovat a tak jsem dohrála hned několik her. Rozhodně víc, než je zde vyfoceno…

S přítelem jsme také strávili krásné chvíle na chalupě s jeho rodiči. Já si to vypadnutí z města do přírody rozhodně užívala. Jo a jestli jste milovníky vín, rozhodně vám doporučuji výše vyfocený Děvín z Vinařství na Důlku. Je naprosto výborný!

S přítelem jsme se rozhodli na balkón pořídit bylinky a bylo to boží! Těším se, až bude jaro a budeme je moci znovu zasadit. Zároveň mi vyrostlo avokádo! A koupili jsme vysněnou bonzai z Ikei. Poznámka jen tak pro vás – takhle hezká zůstane bohužel jen pár dní. Lístky celkem rychle opadávají a velmi pomalu narůstají nové.

Výlety byly samozřejmostí, hlavně do přírody, pryč od lidí a od ruchu měst!

Pokoušela jsem se tvořit, ale tento rok bych rozhodně chtěla tvořit o něco víc. Malovala jsem postavičky z 3D tiskárny a čirým zázrakem se moje kresbička objevila v klipu (2:02 :D) rappera Yzomandiase. Martin, kterého někteří z vás možná znají jako Mikýře z Mikýřovi úžasné pouti Internetem, vystupující v klipu, mě o to požádal a já se do toho po chvíli zdráhání pustila. Jen tak mimochodem, Mikýřovu úžasnou pouť Internetem doporučuji všema deseti. Krátký pořad nabitý humorem!

Jak jsem již zmiňovala výše i v několika předešlých článcích, v srpnu začala moje nová životní etapa – ta pracovní. Naštěstí se mi podařilo najít skvělou práci poměrně rychle a jsem v ní stále spokojená.

Bez jídla to nejde. Obzvlášť bez toho zdravého a výborného. Tak mě tak napadá, neměli byste zájem sem tam o nějaký recept?

Bylo zde samozřejmě i plno dalších skvělých okamžiků. Večerní jízdy na elektromotorce, kterou si přítel pořídil, usrkávání dobrého vína na balkóně nebo momenty strávené s mým synovcem.

A pak samozřejmě Vánoce, které tak úplně Vánoční nebyly. Pečení cukroví, které mě letos extrémně nebavilo, první svařák, který mě naopak bavil (a hlavně chutnal) a hodně stresu.

A co bych si přála splnit v roce 2021? Hlavně mít tu možnost navštěvovat nejbližší rodinu a přátelé. Chtěla bych, aby všichni kolem mě (včetně mě samotné) byli zdraví. Přála bych si našetřit šesticiferné číslo na účtu. Chtěla bych začít znovu řídit a naučit se to tak dostatečně, abych se nebála sama jezdit. Chtěla bych i jezdit častěji na výlety a objevovat nová místa v Praze. Číst víc knížek, protože v roce 2020 jsem jich doopravdy moc nepřečetla. Sebevzdělávat se! Zůstat u cvičení. A znovu se začít víc věnovat blogu. Víc psát a víc kreslit. Být sama sebou a trávit čas s lidmi, které mám ráda.

Jak jste na tom letos vy? 🙂

10 Comments

 • Teri Glint

  Wow, jak to tak vidím, musím začít více fotit! Tvoje shrnutí roku bylo zajímavé a je super, že jsi v práci pořád spokojená!

  A co se týče receptů, tak těch není nikdy dost. Když tě to bude bavit, jsem s nimi 🙂 A mám radost, že chceš být více aktivnější v psaní! Ráda se tu vracím 🙂

  • Natt

   Někdy je otrava mít tak plnou galerii, ale člověk je za to nakonec rád, když si to zpětně prohlíží 🙂 Jinak moc děkuji za komentář, velmi mě to potěšilo! Dobrá, beru na vědomí a nějaký receptík určitě připravím 🙂

 • V.

  Gratuluji ke státnicím a najití práce snů! 🙂 Na pouť internetem se určitě ráda mrknu, a děkuji také za tip na víno (protože dobrého vína není nikdy dost). Což mě rovnou přivádí k tomu, že bych mohla doporučit Hibernal z vinařství Ampelos. Voní ovocem, takže na léto je úplně ideální:D.

  • Natt

   Děkuji mockrát za gratulaci i za krásný komentář 🙂 Určitě se na to mrkni a víno také okoštuj! 😀 Děkuji za tip, určitě ho vyzkouším, zní to skvěle 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.